ksiazka-kodowa.tvp11.pl
ENIGMA - książka kodowa

ZAKODOWAĆ DO PUNKTU

SKŁADANIE DO PUNKTU

Załóżmy że mamy gigantyczną ilość informacji, czy istnieje możliwość zgęszczenia ich do punktu ?

 

Słowo zagęszczenie nie oddaje sensu tego o co mi chodzi.

Np. ilość impulsów w częstotliwości x wynosi powiedzmy 1000.

Wystarczyłoby tylko zwiększyć częstotliwość np. 10-krotnie, a owe 1000 impulsów zajęłoby odcinek czasu 1/10 poprzedniego. Zatem byłoby to dosłowne zagęszczenie informacji.

RYS.

 

W takim razie należałoby raczej powiedzieć czy istnieje możliwość zakodowania informacji aby np. 1000 impulsów zastąpić tylko 1.

TAK JAK NA RYS. PONIŻEJ

 

Brzmi to nie prawdopodobnie ?

 

A co będzie jak powiem, że można nieskończoną ilość impulsów zastąpić tylko jednym, którego szerokość nigdy nie osiągnie szerokości jednego z tych podstawowych, które on zastąpił. Mało tego on nigdy nie osiągnie szerokości jednego, będzie się do niej zbliżał do nieskończoności, ale nigdy jej nie osiągnie. Zbliżał się do nieskończoności w zależności jaką ilość informacji będzie on przenosił i od wartości tych impulsów.

Gdy ostania wartość będzie wysoka to on się rozszerzy, a gdy niska to zawęrzy. Będzie on oscylował od wartości powyżej zera a poniżej jeden X>O; X<1

RYS

 WYJAŚNIĘ W CZYM RZECZ ABYŚCIE MOGLI TO ZROZUMIEĆ.

Załóżmy że przysyłamy pewien plik informacji, niech to będzie przykładowo jedna strona maszynopisu zapisana w postaci cyfrowej. Wtajemniczony w system kodowania nie będzie brał pod uwagę treści i szukała tam kodu który mógłby ukrywać dodatkowe informacje. Narysujmy taką informację w postaci cyfrowej. Aby można było to lepiej zrozumieć powiedzmy, że jest i drugi plik o zupełnie innej treści od poprzedniego, ale zajmujący dokładnie tyle samo miejsca co tamten. RYS PONIŻEJ.

 Jak wspomniałem wtajemniczony nie będzie brał pod uwagę treści, którą po prosu wyrzuci, ona jest dla niego bez znaczenia. Istotnym jest zaś szerokość całych tych informacji.

Copyright (c)2016 ksiazka-kodowa.tvp11.pl | Design by Sunlight webdesign